A diákigazolvány igénylése

Diákigazolványt az iskola bármely tanulói jogviszonnyal rendelkező általános iskolai, vagy gimnáziumi tanulója igényelhet.

A diákigazolványok igénylésének és elkészítésének a folyamata a következő:

1. Valamely okmányirodában el kell készíttetni a fényképes diákigazolvány adatlapot. Ez az eljárás díjmentes.

Az adatlap elkészítéséhez az alábbi dokumentumokat kell bemutatni:

– a tanuló születési anyakönyvi kivonata vagy személyi igazolványa (ha van)

– a tanuló lakcímkártyája

1. A fényképes adatlapot az iskola titkárságán kell benyújtani (Széchenyi úti iskolában, Csonka Nóra iskolatitkárnál).
    Az igénylés díjmentes.

1. Az iskola az adatok ellenőrzése után elektronikus úton, a „diákigazolvány igénylése” c. nyilvántartó rendszeren keresztül továbbítja a megrendelést az Oktatási Hivatalnak.

1. Az Oktatási Hivatal az elkészült igazolványt az iskola címére postázza.

A diákigazolvány iskolai igénylése és kézhez vétele között általában 2-3 hét elteltére lehet számítani.

A késedelmes diákigazolvány postázás okai a következők lehetnek:

• A tanuló a valóságban nem azon a lakcímen lakik, amely az okmányain szerepel.
  • A tanuló adataiban változás történt, de nem jelentették be az iskolában, így a tanuló-nyilvántartó rendszerben még az elavult adatok szerepelnek.

A késedelmes postázást megelőzendő pontos adatok közlését, ill. változás esetén a változás bejelentését kérjük.