Révész Máriusz, az aktív Magyarországért felelős kormánybiztos javaslatára kerül sor a közlekedési ismeretek kiemelt oktatására.

„Fontos, hogy a gyermekeinket időben felkészítsük a mindennapos közlekedésre, hiszen felső tagozatban a többségük már egyedül jár iskolába. Cél, hogy a diákok elsajátítsák a biztonságos gyalogos és kerékpáros közlekedés alapismereteit.”

A diákok 2021. március 1- 12. között közlekedési alapvizsgát tesznek a KRÉTA rendszeren keresztül (4-7. évfolyam).

Ezért negyedik osztályban a tanító nénik segítségével, felsőben a technika és informatika órákon foglalkoznak tanulóink a közlekedési ismeretekkel.

A cél az, hogy a gyerekek megtanuljanak biztonságosan közlekedni, ezért akinek nem sikerül az alapvizsga, annak április 19-30. között újabb lehetősége lesz vizsgázni.

A felkészülés segítése érdekében a KRÉTA rendszerben már elérhető a teljes kérdéssor, sőt korlátlan alkalommal próbavizsgát tehetnek a diákok! (KRÉTA felületén, felül, név ikonja mellett jobb oldalon e-learningre kell kattintani.)

A felkészülést segíti az alábbi linken elérhető munkafüzet is.

Köszönjük, ha otthon is beszélgetnek a témáról!