Oldal kiválasztása

Iskolánkban lehetőség nyílna még ebben a tanévben, a budapesti székhelyű lengyel nemzetiségi iskola keretein belül, kihelyezett kiegészítő altagozaton lengyel nyelvet tanulni. Legalább 8  jelentkezőre lenne szükség összesen a térségünkből.

A Lengyel Nyelvoktató Nemzetiségi Iskola /LNNI / keretén belül heti egy alkalommal 5 tanórában lehetne felvenni a lengyel, mint idegen nyelvet a magyar oktatási rendszer keretein belül, vendégtanulói jogviszonyban. A lengyel nyelv eddigi ismerete nem feltétel, de előny, és lehetőleg 2-5. évfolyamos diákok jelentkezését várjuk! Az iskolai oktatás a diáknak ingyenes, de az így elért osztályzat a magyar bizonyítványba is bekerül – egyéni, szülői kérésre. A lengyel nemzetiségi iskola biztosítja a szükséges ingyenes tankönyveket is mindehhez. Budapest mellett Szolnok, Cegléd, Kaposvár, Pécs, Dunaújváros, Veszprém, Csór, Székesfehérvár, Szentendre, Újpest, Gödöllő települések iskoláiban már 15 éve eredményesen működik a lengyel, mint idegen nyelv oktatása, tanítása hétköznap délután vagy szombat délelőtt iskolai keretek között, közel a lakóhelyhez.

Érdeklődni:  Nemoda-Stiasny Mártánál és Csonka Nóránál lehet.